Časopis vydává Agentura ochrany přírody a krajiny ČR ve spolupráci se Správou jeskyní ČR a Správou NP Šumava, Krkonošského národního parku, NP Podyjí a NP České Švýcarsko. V tištěné podobě vychází již od roku 1946.

cs / en

Zprávy-Recenze

Ochrana přírody 1/2008 13. 6. 2012 Zprávy-Recenze Tištěná verze článku v pdf

AOPK ČR na nové adrese

Autor: -kš-

AOPK ČR na nové adrese

Praha– Od začátku letošního roku sídlí ředitelství Agentury ochrany přírody a krajiny ČR na adrese Praha 11 – Chodov, Kaplanova 1931/1. Pro mnohé to místo není neznámé, ve stejném budově působila ještě před deseti lety Správa chráněných krajinných oblastí ČR a později Státní fond životního prostředí.

Podstatnou výhodou nového sídla je, že AOPK ČR zde – na rozdíl od bývalého pracoviště v Nuslích – neplatí komerční nájem, protože celý objekt je majetkem SFŽP a v gesciresortu životního prostředí. V čase nedostatku financí se tak jedná o nezanedbatelné úspory v rozpočtu. Všichni zaměstnanci ředitelství jsou navíc dostupní na jednom místě, pro mimopražské návštěvníky je sem jednodušší příjezd i možnosti parkování. Rozšířila se také otevírací doba odborné knihovny, kterou můžete navštívit každý den dopoledne a odpoledne do 15 hodin, ve středu odpoledne až do 6 hodin večer a v pátek dopoledne do 12 hodin.

-kš-

Foto Martin Bílek